2005-08-21 11:04:35• hírek • Szatmár.ro

Barcáé a Szuperkupa

Bár vereséget szenvedett a Nou Campban, összesítéssel a Barcelona nyerte a kupát.

Bár a Real Betis nem mindennapi dolgot hajtott végre - ugyanis a Barca otthonában, 49 ezer néző előtt sikerült nyerniük 2-1 arányban, mégis összesírésben a katalánok bizonyultak jobbnak, így idén övék a spanyol Szuperkupa. A Barcelona az első mérkőzésen Betisben 3-0-ra győzött, így a visszavágót csak formalitásnak tekintették. Annál is inkább, mivel a visszavágó14. percében Eto góljával már összesítésben 4-0 volt az eredmény.

Nem így gondolta a spanyol kupagyőztes, a Betis, és nagy sebességre kapcsolva az első fél óra elteltével Dani két góljával fordítani tudott. Ez azonban kevés volt, hisz a második játékrészben már nem született gól, így a Barcáé lett a trófea.

Az FC Barcelona immár hatodszor szerezte meg a Szuperkupát, melyet Puyol, a bajnokcsapat kapitánya vett át.